موارد مصرف:

  • جلوگیری از ریزش مو و شادابی پوست و مکمل رشد مخصوصاً برای کودکان
  • مفید برای افراد مبتلا به فقر آهن
  • سرشار از ویتامین های گروه B
  • افزاینده شیرمادران
  • بهبود اشتها

منع مصرف:

  • افراد مبتلا به دیابت

روش مصرف:

بزرگسالان: سه بار در روز بعد از هر وعده غذایی هر بار 15 گرم (1 قاشق غذاخوری) را در   250 ( یك لیوان ) شیر یا آبمیوه حل نموده ومیل نمایید .
کودکـان: سه بار در روز بعد از هر وعده غـذایی هـر بار 7 گرم ( 1 قاشق مرباخوری ) در   120 ( یـك استكان ) شیـریا آبمیوه حل نموده و میل نمایید .

عملکــرد ( Function)

پودر عصاره مالت جو سرشار از ریبوفلاوین B2 ، نیاسین B3 ، پریدوکسین B6 ، اسید پانتوتنیک B5 ، بیوتین ، اسید فولیکB9 ، ویتامین B12 ، ویتامین C است . قند موجود در این عصاره در اثر هیدرولیز دکسترین انجام می شود . که از افزایش بیش از اندازه قند در بدن جلوگیری می کند .
اسیدهای آمینه ، پروتئین های کوچک و همچنین قندهای طبیعی گوناگون در عصاره مالت ، ارزش تغذیه ایی آن را بالا برده است .
نمک های معدنی ارزشمند . پتاسیم ، فسفر، منیزیم، ویتامین های گروه B و PP و ... موجود در عصاره مالت جو استخوان بندی را محکم کرده و ضعف و بی اشتهایی را از بین می برد و مصرف آن می تواند به عنوان غذای کودک بسیار مناسب باشد .
در موارد سوء هاضمه کلوئید ، کمبود تــرشح بــزاق و در دوران نقــاهــت بیماری ها در تمام مراحل که به یک غذای سهل الهضم نیاز است استفاده آن توصیه می شود .
پـودر عصاره مالـت جو تولید کننده ترشح هورمون پرولاکتین می باشد و به همین دلیل سبب افزایش شیردهی می شود و در بهبود یبوست های مزمن، سندروم روده تحریک پذیر،  التهاب های روده مؤثر می باشد . همچنین در متابولیسم چربیها در بدن مؤثر بوده و میزان کلسترول و LDL پلاسمای خون را به مقدار قابل توجهی در افراد بیمار کاهش می دهد .

مدت زمان مصرف مطلوب 45  الی 60  روز ( یك دوره ) می‌باشد و برای حصول نتیجه مناسب و تثبیت آن حداقل باید یك دوره كامل مصرف شود .